Hakkımda / About Me


kerem.jpg


Hayatımın uzun bir bölümü eğitim kurumlarında eğitim almakla ve vermekle geçti.  Lisans ve lisans-üstü eğitimimi Bilkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi Bölümü’nde yaptıktan sonra Londra Üniversitesi, Goldsmiths, Medya ve İletişim Bölümü’nde 2006 yılında doktoramı tamamladım.  

Ocak 2007’den beri Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde Toplumsal Yapılar ve Tarihsel Dönüşümler (Zorunlu Temel Kültür) ile, Kültürel Çalışmalar ve Kimlik (Üniversite Seçimlik) ve Siyasi İdeolojiler derslerini ve ayrıca lisansüstü seviyede Cultural Theory and Analysis, Social & Political Movements ve Contemporary Social Theory gibi dersleri veriyorum.

Şu aralar ilgi duyduğum araştırma konuları arasında komplo teorileri, Türkiye’de azınlıklar ve ulusal kimlik, Türkiye'de kültürel kimlikler ve Türkiye'de yeni kentsel İslami kimlik sayılabilir.


I spent a good part of my life learning and teaching. I did my undergraduate and graduate studies at Bilkent University, Political Science Department, after which I went to Goldsmiths at University of London to get my PhD degree in 2006 in Media and Communications.

Since 2007 I have been teaching at the Department of Humanities and Social Sciences at Yıldız Technical University, Istanbul.

Among my research interests are conspiracy theories, minorities in Turkey, cultural identities and the new urban Islamic identity in Turkey.